HAKKIMIZDA


Kuruluşumuz, akademik ve sektörel deneyimlerini ülkemiz yararına denetim ve belgelendirme hizmetine dönüştürmeyi amaç edinmiş kurucuları tarafından 2002 yılından günümüze faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu özelliği ile Nissert, ülkemizde tamamen yerli özel sermaye ile kurulmuş ilk ve en köklü özel belgelendirme firmalarından birisidir. Çeşitli alanlarda aldığı temsilcilikler ile başladığı denetim ve belgelendirme hizmetlerine, 2004 yılında milli akreditasyon kurumumuz TÜRKAK’ a akredite olan ilk kuruluşlar arasına girerek devam etmiştir.

Denetim ve belgelendirme sektörüne yetiştirdiği sayısız çalışan, yönetici ve firma sahibi ile de bu bakımdan akademik bir özellik de taşıyan Nissert,  günümüzde sektörünün seçkin firmalarından birisi olarak ülkemizin sayılı kurumsal ve biribirinden değerli firmalarının tercihi olmaya devam etmektedir.

Denetim, ürün-sistem belgelendirme ve eğitim gibi faaliyet alanlarında bilgi üretme kapasitesi ve kaynaklarına da sahip olan Nissert, bu eşsiz işlevinin yanında akreditasyon kapsamlarını da sürekli geliştirmekte, özel belgelendirme alanlarında da ülkemizin saygın ve değerli bir kuruluşu olarak yolculuğuna devam etmektedir.

Birçok sektörel ilkte imzası bulunan Nissert, TÜRKAK’ ın ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelendirmesinde akredite ettiği ilk kuruluştur. Buna ilaveten Nissert, Global Food Safety Initiative (GFSI) tarafından tanınan FSSC 22000 Kuruluşu’ nun onayladığı ilk Türk kuruluşudur.    

NİSSERT 2019 yılında sistem belgelendirme faaliyetleri için ANAB’ dan (ABD) akredite olarak uluslararası hizmet profiline bir akreditasyon daha eklemiş bulunmaktadır. 

Uluslararası tarımsal faaliyetlerde hayvancılık sektörüne yem tedarik zinciri için önemli ve prestijli bir sertifikasyon programı olan GMP+ Sertifikasyonu’ nda dünyanın ilk ve tek Türk Tetkikçi Havuzu’ na, Nissert sahiptir.

Eğitimin davranış değiştirme sanatı olduğu bilinci ile eğitim faaliyetlerine de bünyesinde yer veren Nissert, uluslararası onaylı baştetkikçi eğitimleri ve faaliyeti kapsamındaki tüm standartların temel, bilinçlendirme ve iç tetkikçi eğitimlerini de akademik nosyon ve yüksek deneyim sahibi uzmanlarınca müşterilerine sunmaktadır.

Ulusal kalite bilincinin yerleşmesi için var gücüyle çalışan Nissert, geçmişte olduğu gibi gelecekte de öncü konumunu sürdürmeye niyetli ve kararlıdır.

İlhan KOÇHİSARLI

Müdürler Kurulu Başkanı