ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi


ISO 14001 Standardı, planlamanızı takiben girdilerinizin hammaddeden başlayarak son ürüne/hizmete dönüşümüne kadar geçen sürecin her safhasında çevre boyutlarının belirlenmesi, gerekli kontroller ve kontrol önlemleri ile yönetilmesini mümkün kılarak çevreye vereceğiniz zararın en aza indirilmesini sağlayan bir sistemin kurulmasını amaçlar.

ISO 14000, tıpkı  ISO 9001 gibi bir yönetim sistemi standardıdır. Bu standartta ne üretildiği ya da ne hizmeti verildiği değil nasıl üretildiği ile ilgilenilir. Bağlamınıza ve kapsamınız dahilinde kurduğunuz sistemdeki organizasyonel ve operasyonel çevre risklerinin değerlendirilmesi, çevre performansının izlenmesi, sürekli iyileştirilmesi ve yasal şartlara uygunluğu baz alınır.

Kuruluşumuz ISO 14001 belgelendirmesini TÜRKAK, ANAB, DaKKs, IAS ve CAI akrediteli olarak gerçekleştirmektedir.

 ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ nin yararları nelerdir?

  • Yasal şartlara uyumun artırılmasını sağlar,
  • Acil durumlara ve kazalara karşı hazırlıklı olunmasını sağlar,
  • Maliyet ve verimliliğin kontrolünün artırılmasını sağlar,
  • Kurumunuzun çevreye olan etkisini azaltırsınız,
  • Müşterilerinizin ve yasal otoritelerin çevreye zarar vermeyen bir işletme olarak çalışmasında dolayı güvenini kazanırsınız,
  • Enerji, su, vb. kaynaklarda tasarrufu sağlarsınız,
  • Çevreye bıraktığınız atıkları azaltırsınız,

 ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ ni tüm kurum ve kuruluşlar kurabilir, uygulayabilir ve belgelendirilmesi için NİSSERT ile işbirliği yapabilir. 

ISO 14001 Belgelendirmesi hizmetimizden yararlanmak için BAŞVURU FORMU’ nu doldurduktan sonra bize gönderebilirsiniz.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi alanındaki eğitim hizmetlerimiz için tıklayınız veya nissert@nissert.com.tr e-posta bizimle iletişime geçiniz.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi BİLGİ TALEBİ FORMU